Aktiviteter Sjælland 2017

Lørdag d. 14.1.2017

Førstehjælpskursus

DKS

Lørdag d. 21.1.2017

Skovtur

SSK

Søndag d. 22.1.2017

Indendørs maratonCup

SOK

Søndag d. 29.1.2017

Førstehjælpskursus

DKS

Lørdag d. 4.2.2017

AIAT

SSK

Søndag d. 19.2.2017

Skovtur

SSK

Lørdag d. 25.2.2017

Indendørs maratonCup

DKS

Tirsdag d.

2.3. 2017

Temaaften

SSK

Søndag d. 12.3.2017

Finale maratonCup

???

Onsdag d. 15.3.2017

Evaluering indendørs maratonCup

BKF

Lørdag d. 18.3.2017

Observatørkursus

DKS

Lørdag d. 25.3.2017

Groomkursus/træning

DKS

Søndag d. 26.3.2017

Træningsmaraton, Dorthealyst

DKS

Søndag d. 9.4.2017

TopCup/DressurCup

UKR

Torsdag d. 13.4.2017

Klubstævne, Juellund

SSK

Lørdag d. 15.4.2017

Påskestævne

BKF

Søndag d. 23.4.2017

TopCup/DressurCup

SSK

Lørdag d. 29.4.2017

Forårsderby

SOK

Onsdag d. 3.5.2017

Landsstævne 2*, Dorthealyst

DKS

Torsdag d. 4.5.2017

Landsstævne 2*, Dorthealyst

DKS

Fredag d. 5.5.2017

Landsstævne 2*, Dorthealyst

DKS

Lørdag d. 6.5.2017

Landsstævne 2*, Dorthealyst

DKS

Søndag d. 7.5.2017

Landsstævne 2*, Dorthealyst

DKS

Lørdag d. 13.5.2017

Derby

KEKF

Søndag d. 14.5.2017

Private Driving

SSK

Lørdag d. 20.5.2017

Orienteringstur

DKS

Lørdag d. 27.5.2017

Roskilde Dyrskue

Roskilde Dyrskueplads

Søndag d. 28.5.2017

Roskilde Dyrskue

Roskilde Dyrskueplads

Aktiviteter Sjælland 2017

Mandag d. 5.6.2017

Concour de Tradition

SSK

Søndag d. 11.6.2017

TopCup/DressurCup

SOK

Lørdag d. 24.6.2017

Landsstævne, Juellund

SSK

Søndag d. 25.6.2017

Landsstævne, Juellund

SSK

Søndag d. 2.7.2017

TopCup, Nyvang

BKF

Søndag d. 2.7.2017

Private Driving

SSK

Søndag d. 9.7.2017

Concour de Tradition

DKF

Fredag d. 21.7.2017

Ferieuge

UKR

Lørdag d. 22.7.2017

Ferieuge

UKR

Søndag d. 23.7.2017

Ferieuge

UKR

Mandag d. 24.7.2017

Ferieuge

UKR

Tirsdag d. 25.7.2017

Ferieuge

UKR

Onsdag d. 26.7.2017

Ferieuge

UKR

Torsdag d. 27.7.2017

Ferieuge

UKR

Fredag d. 28.7.2017

Ferieuge/stævne

UKR

Lørdag d. 29.7.2017

Ferieuge/stævne

UKR

Søndag d. 30.7.2017

Ferieuge

UKR

Tirsdag d. 8.8.2017

Planlægning TopCup/DressurCup Finale

Ane Wieder

Søndag d. 13.8.2017

TopCup/DressurCup, Dorthealyst

DKS

Søndag d. 13.8.2017

Private driving

SSK

Søndag d. 20.8.2017

Klubstævne, Juellund

SSK

Lørdag d. 26.8.2017

Lukket klubmesterskab

SOK

Lørdag d. 2.9.2017

Store Hestedag

Roskilde Dyrskueplads

Søndag d. 3.9.2017

Store Hestedag

Roskilde Dyrskueplads

Fredag d. 8.9.2017

Landsstævne, Dorthealyst

DKS

Lørdag d. 9.9.2017

Landsstævne, Dorthealyst

DKS

Søndag d. 10.9.2017

Landsstævne, Dorthealyst

DKS

Lørdag d. 16.9.2017

Pløjetræf, Nyvang

BKF

Aktiviteter Sjælland 2017

Lørdag d. 16.9.2017

Klubstævne, Juellund

SSK

Søndag d. 17.9.2017

Pløjetræf, Nyvang

BKF

Søndag d. 17.9.2017

Finale TopCup/DressurCup, Dorthealyst

DKS

Lørdag d. 23.9.2017

Efterårsderby

SOK

Lørdag d. 23.9.2017

Pløjetræf, Haslev

Søndag d. 24.9.2017

Pløjning, Fynsmesterskab

Fredag d. 29.9.2017

Evaluering TopCup/DressurCup

Ane Wieder

Lørdag d. 30.9.2017

Pløjestævne

BKF

Søndag d. 1.10.2017

Private driving

SSK

Søndag d. 8.10.2017

Pløjestævne, Lolland

LFKF

Fredag d. 13.10.2017

Kulturnat København

DKS

Lørdag d. 14.10.2017

Pløjestævne Sjællandsmesterskab

DKS

Søndag d. 15.10.2017

Klubstævne, Juellund

SSK

Lørdag d. 21.10.2017

Pløjestævne Danmarksmesterskab

Lørdag d. 28.10.2017

Pløjning, Hornbæk

Lørdag d. 28.10.2017

50+/- stævne

SOK

Søndag d. 12.11.2017

Indendørs maratonCup

LFKF 

Fredag d. 17.11.2017

Generalforsamling

DKS

 

 

 

Søndag d. 10.12.2017

Indendørs jule maratonCup

KEKF og Bromme

Lørdag d. 30.12.2017

Indendørs nytårs maratonCup

SSK